Junioři slaví, z Hradce vezou důležité tři body!

Karlovarští junioři konečně zlomili smůlu, která je v posledních zápasech provázela a Mountfieldu nasázeli čtyři góly. Dvěma góly se blýskl Vojtěch Čihař. Z výletu do východních Čech si tak junioři vezou plný počet bodů. Ty se jim budou velice hodit, neboť do konce základní části už moc času nezbývá a na postupových místech je pěkná tlačenice.
DHL Extraliga juniorů, 17. kolo, čt 19.10.2023, Hradec Králové, ČPP ARÉNA
Mountfield HK
2:4
0:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 32:28 M. Beneš (A. Novotný, Bezpalec; 5/5), 57:37 A. Novotný (Černý, M. Beneš; 5/5) – 07:29 Čihař (Pastor, Postl; 5/5), 13:06 Čihař (Záhejský, Pastor; 5/5), 38:32 Záhejský (Čihař, Vogel; 5/5), 59:25 Galnor (Zeman; 5/5). Rozhodčí: Micka, Hacaperka – Teršíp, Tuháček. Diváci: 78. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
diváci78
Mountfield HK: Tuček – Bezpalec, Pavelka , Hrbek, J. Aschenbrenner, Samek, Černý – M. Beneš, A. Novotný, M. Beneš, Matašovský, V. Aschenbrenner, Dommers, Hrdlička, Mach, Zámečník, M. Novotný, Jón, Vencl, Prášek.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton, Postl, Beran, Dorot, Vogel, Holejšovský – Záhejský, Galnor, Rybár, Pastor, Šlechta, Čihař, V. Váňa, Vojáček, Zeman, Steklý, M. Váňa, Adámek.

Junioři vstoupili do utkání s hradeckými mladíky aktivně a hned ve druhé minutě vytáhl Filip Tuček zákrok proti střele Vojtěcha Steklého. Na druhé straně proti bránícím hráčům neuspěl Michal Beneš. Matyáš Váňa se dostal do úniku, ale domácí gólman scvakl betony včas. V čase 7:29 zakončil kombinaci Ondřeje Postla a Tobiáše Pastora střelou k tyčce Vojtěch Čihař - 0:1. Pro Vojtu šlo o premiérový gól v juniorském hokeji.

Před polovinou třetiny ještě zahrozil Tobiáš Pastor a pak si pobyt v útočném pásmu vyzkoušeli hradečtí mladíci. Akce Michala Beneše a Martina Hrbka skončila blokem jednoho z energetiků. V čase 13:06 rozjásal Vojtěch Čihař karlovarskou střídačku podruhé, když využil pobídku Víta Záhejského. Druhý bod za asistenci v tomto utkání si připsal Tobiáš Pastor. Do konce první třetiny zvládli Lvi ubránit oslabení. V závěru oba týmy ještě zahrozily, ale ani jednoho gólmana vážněji neohrozily.

Úvodní vhazování druhé části vyhráli domácí, ale z pásma je vyhnalo zakázané uvolnění. Toho energetici využili a usadili se před hradeckou brankou. Ve dvacáté páté minutě se Matěj Zeman s Jakubem Galnorem dostali do přečíslení, ale Jakubovu střelu zblokoval Jan Pavelka. Ani ne o minutu později se do šance dostal Matyáš Váňa, ale jeho střela skončila v náruči Filipa Tučka. V čase 27:20 měl jít jeden z domácích pykat na trestnou lavici, ale Vít Záhejský ukázal, že má smysl pro fair-play a trest odvolal.

Před polovinou třetiny si na Adama Ebenstreita vyšlápl Martin Hrbek, ale karlovarský gólman zůstal v klidu, protože střelu zblokoval Ondřej Dorot. V čase 32:12 zastavil Adam Ebenstreit rozjetého Matěje Beneše, jenomže hradecký útočník se svého gólu nehodlal vzdát a v čase 32:28 využil přesunu Adama Ebenstreita a poslal kotouč do branky - 1:2. Energetici následně zatápěli Filipovi Tučkovi, ale ten jejich snahám odolal. Početní výhodu málem využil Jakub Galnor, ale Tuček stihl zareagovat a tak karlovarský útočník odjel od jeho branky s prázdnou. V čase 38:32 předvedl parádičku Vít Záhejský, který na Filipa Tučka vytáhl “Hertlovku” a upravil skóre na 1:3. Asistenci si připsali Vojtěch Čihař a Jakub Vogel.

Hned v úvodu poslední části mohli energetici zvýšit svůj náskok, ale Matěj Zeman s dorážkou střely Ondřeje Dorota neuspěl. Na pozorného Filipa Tučka narazil se svou střelou Robert Šlechta. Útočné výpady hradeckých si energetici kontrolovali a šance Marka Macha a Jaroslava Práška skončila mimo karlovarskou branku. Před polovinou třetiny jen tak tak neskončilo v hradecké brance nahození Jakuba Antona. Tomu nevyšel ani druhý pokus a na zamčené brance si vylámal zuby i Matyáš Váňa. V posledních pěti minutách bylo na ledě hodně živo. Nejprve betony domácího gólmana vyprášil Jakub Galnor a na betony na druhé straně narazil i Jaroslav Prášek.

V čase 55:30 šli energetici do čtyř a v čase 56:10 uháněl Filip Tuček na střídačku a Hradečtí to zkusili v šesti. Jejich tah se jim vyplatil v čase 57:37, kdy Adam Novotný dostal svůj tým na dostřel jedné branky - 2:3. V čase 58:49 zabránil Štěpán Černý zakončení energetiků do prázdné branky. Jenomže v čase 59:25 využil Matěj Zeman chybu domácích a poslal do akce Jakuba Galnora, který zpečetil trefou do prázdné branky výhru Energie.

Lukáš Král (Mountfield HK)

Věděli jsme, že nás čeká velmi důležitý zápas. Měli jsme náskok na soupeře a výhrou jsme mohli ještě více odskočit. Stalo se nám to letos asi už potřetí, že jsme v této situaci, bohužel si nedokáži vysvětlit, proč bylo od začátku na ledě jenom jedno mužstvo. Soupeř hrál výborně, byl všude o krok dříve a nedokázali jsme to zachytit. Měli jsme tam sice nějaké pasáže, kdy jsme snížili, hráli powerplay, ale Vary vyhrály zaslouženě. Musíme jim pogratulovat a nezbývá nám nic jiného, než tvrdě pracovat a vážit si každého bodu. Ty nezískáváme krásným hokejem, ale tvrdou prací. A pokud tam tohle nebude, tak nebudeme ani bodovat.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Určitě jsme rádi, že jsme zápas dotáhli ke třem bodům. Měli jsme teď slabší období, ale věříme, že tým bude pokračovat v nastavených situacích, které se v utkání vyskytly a vyřešili jsme je správnou cestou.